Známe ideál ženské krásy

Krása ženy, opěvovaná od středověku nejrůznějšími umělci, ztvárněná v milionech obrazů a milionech písní, nenechá nikoho chladnými. Pocity a emoce s krásou spojené jsou tím příjemnější, čím příjemněji se člověk cítí. Muži reagují na krásu fyzickou, za nádhernou dívkou se otočí každý chlap. Ženy mají vnímání dvojité. Kromě zevnějšku velmi citlivě hodnotí i krásu duševní. Jedno je spojuje: všichni chtějí být štíhlí.

Ideál krásy se v rámci evoluce vyvíjí a mění. Jak ho vidí muži a ženy v moderním 21. století? V první řadě je nutné zcela vážně říct, že dokonalý prototyp člověka neexistuje. Zatímco v posledních sto letech udávají směr i styl módy a líbivosti celebrity, dříve byla za dogma považována garderóba a vizáž panstva.

Z biologického hlediska byly ještě nedávno nejvíce kladně hodnoceny ženy plných tvarů „krev a mlíko“ s širokými boky, plnými prsy a úzkým pasem. Když se do takové postavy (například po porodech) dopracuje dnešní žena, upadá do deprese a úzkosti. Přitom jde o běžný vývoj postavy.

ideál krásy

Dnešní lidé žijí v nadbytku na hranici bídy. Alespoň takto se chová tělo, které dostává denně pouze minimum živin a je pod fyziologickou mezí. Dnešní vyhublé modelky by ještě před 30 lety na mola nikdo nepustil. Co je krásné na vystouplých kostech a dobrovolném hladovění? Nic, jen žijeme v době, která preferuje podvýživu.

Sebevědomá žena se má ráda taková, jaká je. A měla by si měla říkat: Jsem krásná, jen žiji v pro mě nevhodné době.

Každý chce to, co nemá

Vytvořit vzorový prototyp nejkrásnějších lidí na světě se podařilo britskému vědci Chrisovi Solomanovi. Počítačový program generoval ty nejkrásnější mužské a ženské rysy, aby našel ty nejvíce preferované.

Ženám se na mužích nejvíce líbil štíhlejší obličej, vyšší lícní kosti, větší oči a plnější rty. Muži by zase toužili po brunetě se symetrickým obličejem srdcového tvaru, silným a oblým obočím, úzkým nosem, plnými rty a hnědýma očima. V ženské linii s těmito aspekty nejvíce vykazuje shodu Natalie Portman.

ideál krásy2

/foto: instagram/

 

V reálu je nejvíc krásná každá, která o sebe dbá a umí se ozdobit:

Náušnice se zirkony Boucle d´Oreile – Čučavý šperk, který dodá vašemu obličeji kontrury a zvýrazní rysy. Náušnici tvoří výrazný zirkon v barvě, obklopen miniaturními kamínky. Sluší všem typům žen.

Náramek s přívěskem Tear drops – Slušivou ozdobu zápěstí tvoří barevný zirkon, v kontrastu s bižuterním kovem a bezbarvými ziskony. Náramek má zapínání na oblíbený řetízek. Šperk se hodí pro společnosti i pro denní nošení.

Řetízek s přívěskem Drop – Nádherný, skvostný, dokonalý...alias v jednoduchosti je krása. Broušený zirkon je dostupný v čtyřech módních barvách.

Dámský prsten z chirurgické oceli- Strom života - velmi módní prstýnek, který zaujme na první pohled. Nepřehlédnutelný šperk je symbolem lidského života a plodnosti ženy. Doporučujeme!

Souprava šperků z rhodiované bižuterie BOHYNĚ – luxusní souprava šperků, která z každé ženy udělá mystickou a naprosto neodolatelnou bytost. Dominující kámen je vkusně upevněn na bižuterní podklad, aby společně excelovaly. Tato souprava nesmí ve vaší šperkovnici chybět.

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

EXTRA SERVICES - mezinárodní franchisová síť poskytovatelů stěhování, vyklízení, úklidů a řemesel