ZIMNÍ ČAS JE TU - navždy, nebo předposledy?

O hodinu delší noc, o hodinu více spánku. Na poslední říjnovou sobotu se těší devět z deseti Čechů. Ne že by je tak moc okouzlila změna letního času na zimní, ale o hodinu delší lenošení se vždy hodí, zvlášť když se patrně jedná o jedny z posledních posunutí hodinových ručiček.

EU má jasno, v budoucnu se sjednotí jeden čas. „Ouvej“ ale nastává ve chvíli, kdy má dojít k dohodě, který ze dvou užívaných to nakonec bude. Stanovený termín roku 2021 se zdá být v ohrožení, protože členské státy nejsou zajedno. Pro zachování střídání časů bylo jen Portugalsko a Řecko, Česko a Rakousko chtějí zachovat zimní čas, Polsko je pro letní, Německo se ještě nerozhodlo a Slovensko takticky vyčkává. Větší shoda nepanuje ani v ostatních státech.

alarm-clock-2175382_960_720

Odborníci se shodují na tom, že pro zdejší klima by bylo nejlepší zachování středoevropského (SEČ), tedy zimního času. Jeho doménou je brzké ranní světlo, které nastartuje metabolismus a je blahodárné pro lidský organismus. Co na tom, že v pozdních jarních měsících se bude rozednívat už po třetí hodině po půlnoci. Paradoxně, kdybychom si ponechali letní čas i v zimních měsících, rozednívalo by se až kolem půl deváté dopoledne.

Laická veřejnost má ale oproti odborníkům názor opačný. Preferovala by víc světla v odpoledních hodinách, aby mohla pozdější stmívání využít k volnočasovým aktivitám. To se ale nelíbí vědcům, ani lékařům, kteří upozorňují na problémy lidí se spánkem, metabolickými a hormonálními změnami.

Užijte si možná jedno z posledních přetáčení rafik. Jednou o této neuvěřitelné historické epoše budete povídat svým vnoučatům.

smart-watch-821559_960_720

Smart watch Z60 – důmyslné hodinky s kosmickým designem, které lze spojit se systémem Android nebo iOS prostřednictvím bluetooth, ale stejně tak díky podpoře SIM a micro SD karty, se dají využít také samostatně, bez mobilního telefonu. Dotykový LCD displej nadchne všechny uživatele.

Chytré hodinky V8 s kamerou a slotem na SIM kartu - nejlepší chytré hodinky na trhu v porovnání cena kontra výkon. Umí naprosto vše, co můžete od chytrých hodinek čekat. S BT3.0 kamerou a ochranou proti odcizení.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

EXTRA SERVICES - mezinárodní franchisová síť poskytovatelů stěhování, vyklízení, úklidů a řemesel