Sušíte hubu? Únorová výzva jde do finále

„Suchý únor“ už je ve své druhé polovině a ten, kdo přijal výzvu „nejsme na plech“ si může gratulovat. Prožít 29 dní bez alkoholu se zavázaly desetitisíce lidí v Česku, kteří si chtějí vyzkoušet, jaký mají skutečně vztah k alkoholu. Ne ten vysněný nebo vylhaný. Vydržet nejkratší měsíc v roce bez jediné „slzičky“ něčeho ostřejšího totiž dokáže jen ten, kdo nemá problém.

Počty alkoholiků se rok od roku zvyšují. Největší hrozbou ale není přiznaná závislost, ale ta, o níž se nemluví, která se skrývá, o které se nechce nic vědět a vůbec nejzákeřnější je ta, která se ani nedokáže pojmenovat. Nejznámější česká blogerka Michaela Duffková, která prošla léčbou alkoholismu a proslavila se skrze blog „Můj zápisník alkoholičky“, varuje před tím, že do problému s chlastem může spadnout skutečně každý. Bez ohledu na společenské postavení, sociální zázemí i vzdělání. Za obecně ohroženější skupinu jsou vnímány ženy, protože své pití obvykle skrývají a často jejich okolí vůbec netuší, že aby byla žena dokonalá, stále usměvavá, výkonná a v pohodě, často stojí droga jménem alkohol.

Je to strašák, velký strašák. Stejně jako oheň – dobrý sluha, ale špatný pán. A pánem se chce stát vždy a za každou cenu. Pakliže patříte mezi ty, kteří si libují v tom, že mají pití alkoholu pod kontrolou, je to mýtus, který vám totálně zatemní mozek. A udělá z vás trosku. Dříve nebo později. Pokud se právě ptáte, jaká norma je únosná, tak žádná. Pít alkohol denně není normální. Ani večerní rituál se skleničkou vína nemůžeme schválit, neboť se váže na paměťové receptory, stejně jako vytváří závislost fyzickou.

bottles-3623317_1920 (2)

Víte, že statisticky vzato každý Čech včetně dětí vypije za rok 145 litrů piva, 20 litrů vína, 7 litrů tvrdého alkoholu a Česko je po Litvě, Rakousku a Francii čtvrtý evropský stát s největší spotřebou alko nápojů? „Suchý únor je příležitost ochutnat střízlivost,“ říká psycholog Martin Jára z Ligy otevřených mužů, která kampaň pořádá.

Pokud s tím má člověk problém, může to být známka, že je fyzicky nebo psychicky závislý. Na hranici alkoholismu se v ČR pohybuje už téměř půl milionu lidí. Měsíční alkoholový detox za podpory #nejsemnaplech může nastartovat změnu nejen ve společnosti, ale zejména u jednotlivců. Být střízlivý se vyplatí. Suchej únor = čistá hlava, kila dolů, lepší spánek, víc energie a vděčná peněženka.

man-69287_1920 (2)

Pro všechny, kteří vyhlásili chlastu válku!

Řetízek s přívěskem čtyřlístku – symbol štěstí, který nesmí chybět žádnému abstinentovi

Dámský set šperků ve tvaru čtyřlístku – vkusná souprava, která se stane okrasou každé ženy

Řetízek s přívěskem slona – slon pro štěstí v pánské verzi, na hrudi se bude excelentně vyjímat

Náramek z pravé kůže Infinity- Nekonečno – amulet pro úspěch, ať se daří, pánové

Náramek z pravé kůže OKO – vidí vše, nikdo a nic se před ním neschová

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

EXTRA SERVICES - mezinárodní franchisová síť poskytovatelů stěhování, vyklízení, úklidů a řemesel