SMARTUJ adventní punčování

K adventní a sváteční náladě patří neodmyslitelně chuť a vůně punče. To, co bylo ještě před 30 lety vzácností, se dnes prodává na každém rohu. Punč se stal charakteristickým symbolem blížících se Vánoc. Stojí se na něho fronty a vytlačuje z předních pozic svařák i grog.

Lehce alkoholický nápoj umí navodit kouzelnou atmosféru v adventních mrazivých dnech a u stánků v centrech měst se z něho stává doslova společenská událost. „Jít na punč“ znamená nejen okusit lahodný mok původem z Indie, ale zároveň potkat kamarády, známé lidi a socializovat se.

punch-1866144_1920 (2)

Jistě mnoho z vás napadá, z čeho je punč vlastně vyrobený. V čem je ukryté jeho kouzlo omamné jedinečné chuti? Receptů na zaručeně pravý punč je nepřeberné množství. Každý chce mít ten svůj za jedinečný originál. A proti gustu žádný dišputát. Vylaďte si ten svůj podle sebe.

Základem je 1 litr červeného sladkého vína. K tomu se přidá 400 ml černého čaje, 150 ml rumu nebo griotky, citrón, celá skořice, cukr podle chuti a jižní ovoce. Povařte a zahřívejte na optimální teplotu kolem 80 stupňů. Nepřivádějte zbytečně k varu, neboť při něm se z moku zbytečně odpařuje alkohol.

Domácí punč vyjde mnohem levněji, než předražený kelímek na tržnici. Punčový lektvar podle vlastní chuti se tak rychle stane nedílnou součástí všedních dnů i večerů a dobrou společnost vám bude dělat i v případě, že se vydáte na „lov“ vánočních dárků. Ať už v éteru nebo po síti. Dbejte na to, aby byly, stejně jako váš domácí punč, originální.

punch-1866176_1920 (2)

Tipy na osobní vánoční dárky:

Smartwatch Q18 s integrovanou kamerou - chytré hodinky s remote kamerou na dálkové ovládání

Dámský fitness náramek H8 - fitness hodinky jako šperk. Oproti dárku z luxusního klenotnictví k nerozeznání

Pevné ochranné barevné kryty pro mobilní telefony – pro různé druhy Apple, Xiaomi, Samsung, Huawei a Honor

Růženec ze skleněných mačkaných perlí v barvě modrý Melafír – náboženský symbol nosí štěstí i nevěřícím

Autorůženec ze skleněných mačkaných perlí v modro-černo-bílé barvě – stylový doplněk pro řidiče, který funguje jako jejich anděl strážný

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

EXTRA SERVICES - mezinárodní franchisová síť poskytovatelů stěhování, vyklízení, úklidů a řemesel