Slyšeli jste o Belliskách?

»Rakovina prsu se prý mladých žen netýká«. Největší mystifikace, kterou musí uvádět na pravou míru novodobá osvěta. Ačkoliv ještě před deseti lety bylo žen mladších 45 let s karcinomem prsu jako šafránu, věková hranice se stále snižuje a dnes není třicetiletá onkologická pacientka ničím výjimečným.

Strašák jménem rakovina. Smrtelná nemoc, která je však dobře léčitelná, pokud se na ni přijde včas. Zejména mladé ženy prevenci a hrozbu onemocnění podceňují, protože mají pocit, že jich se ještě onemocnění netýká. V produktivním věku řeší svoje „mateřství“, kariéru a snahu užívat si života každým coulem, než aby vnímaly a řešily varovné příznaky.

O tom, že se rakovina prsu mladým ženám nevyhýbá, svědčí i aliance Bellis, která sdružuje ženy, co procházejí nebo prošly léčbou spojenou s nádorovým onemocněním prsu. Bellisky, jak si ženy do 45 let věku říkají, pořádají ročně několik projektů a akcí, jejíchž smyslem je nejen setkání žen s podobným osudem, ale zároveň osvěta široké veřejnosti.

Letošní rok byl ve znamení projektu „Zpět do kondice“. Cílem bylo zlepšit fyzickou kondici pacientek po náročné onkologické léčbě. Fyzická kondice a síla těla je nezbytnou součástí pro zdravou duši a psychikou pohodu, kterou mnoho žen po léčbě těžko hledá. Klánovickým terénním půlmaratonem vyvrcholila akce, při níž si holky zasportovaly a navíc šířily osvětu samovyšetření. Právě doma a o samotě má žena největší šanci, najít si bulku, neboť svá prsa nejlépe zná ona sama.

70269128_1653477701456538_5094870504947318784_n

 

Nejde jen o prsa, ale jde o život

 

„Každý den je dar a život není samozřejmost.“ Toho si ženy po léčbě nanejvýš váží. K samovyšetření prsu potřebujete jen vaše 3 prsty a 10 minut času každý měsíc. Nejjednodušší metodou včasného zachycení nádoru prsu je samovyšetřování. Velká říjnová kampaň #HlidejSiJe oslovila už tisíce žen a určitě některé z nich zachrání život. PinkOctober, neboli růžový říjen, je měsícem na podporu samovyšetření (.)(.)

 

#HlidejSiJe

Každý rok onemocní v České republice rakovinou prsu až 7000 žen. V posledních letech se objevuje čím dál více nových pacientek do 45 let. Právě u nich je jedinou možností včasného odhalení nemoci pravidelné samovyšetření prsu, protože pojišťovny nehradí v této věkové kategorii mamografické, ani ultrazvukové preventivní vyšetření. Nicméně mnoho žen stále neví jak samovyšetření provádět nebo jim přijde zbytečné. Že rakovina prsu není nemocí pouze starších žen, dokazuje projekt Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu. Právě ten již třetím rokem spouští kampaň #HlidejSiJe, jejímž úkolem je naučit ženy samovyšetření prsu a přiblížit jeho význam co největší části společnosti.

 

Jak na samovyšetření najdeš zde: http://bit.ly/samovysetreni

 

Dámský náramek se srdíčkem a zirkony - šperk se symbolem naděje, lásky a víry, že vše špatné v dobré se obrátí

Náramek Infinity- nekonečno - ve zdraví od tohoto dne až na věky věků. Amen.

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

EXTRA SERVICES - mezinárodní franchisová síť poskytovatelů stěhování, vyklízení, úklidů a řemesel