Přírodní zbraně proti nachlazení

Podzim už je v plném proudu a s ním, kromě barvícího se ho listí, hubertových jízd, honů, vinobraní, drakiád, zvěřinových hodů a dalších typických sezonních radovánek, začínají být aktuální i typické podzimní zdravotní obtíže. Mezi ně patří rýma, nachlazení, virózy dýchacích cest, záněty průdušek a v pozdní fázi období dokonce i chřipka. Jak se proti nim bránit a zůstat co nejdéle fit?

Samozřejmě nejdeme na ruku farmaceutickým lobby a poradíme, jak si vystačit s přírodními „zázraky“, které člověku „nahodí“ opět imunity do formy. Prvními příznaky podzimních zdravotních trablů je bolest hlavy, pálení v nose a bolest v krku. Jak se tedy zachovat, když vám tělo dává signál, že bojuje s virovou nebo bakteriální nákazou?

lemon-3303842_960_720

  1. Zvyšte přísun vitamínů. Doplňte svůj jídelníček vyššími dávkami ovoce a zeleniny

  2. Dostatečně odpočívejte, dodržujte režim spánku v noci a pokud můžete, lehněte si na chvíli i odpoledne

  3. Oblékejte se teple a vzdušně. Není účelem, nabalit se jako cibule, ale mít na sobě kvalitní oblečení, které odvede pot, zahřeje a přitom nebude studit.

  4. Udělejte si horkou teplou lázeň. Napařte si nohy nebo si vlezte do horké vany a poté vlezte pod peřinu a vypoťte se.

  5. Vsaďte na bylinky a babské rady!

Přírodní zbraně mají při chřipce a nachlazení velké grády. Při správném dávkování a použití jsou obdobně účinné jako léky (neplatí to však v případe angíny nebo streptokokových nákaz). V neposlední řadě se ale nesmí zapomenout, že léčená rýma trvá týden a neléčená rýma sem dní. :-) Nejlepší způsobem, jak se vypořádat z nemocí, je posílit vlastní imunitu. Nenásilnou formou, pomocí produktů na přírodní bázi, které naleznete v bio podání všude kolem sebe, zaručeně pomohou:

carrots-2106825_960_720

vitamín C – obsažený v kysaném zelí, šípkách, černém rybízu, citrusových plodech, kiwi, paprice a brokolici

vitamín D - dodává do těla sluneční záření. Toho však není v podzimních dnech dost, proto jezte dostatek ryb a mléčných výrobků.

česnek – je přírodní antibiotikum, kterého není nikdy dost. V případě ochoření jej úžívejte několikrát denně

šťáva z cibule – má protibakteriální účinky a výborně tlumí kašel

zázvor – nastrouhaný a zalitý horkou vodou, jako zázvorový odvar (čaj), je nejlepším způsobem, jak se popasovat s virózou

jitrocel – pomáhá zprůchodnit dýchací cesty

bezinkový a lipový čaj – napomáhá odhlenění, odkašlání a uvolnění dýchacích cest

divizna – ošetřuje sliznice poškozené bacily a tlumí kašel

Zda už jste plně fit, pomohou odhalit fitness náramky se senzorem srdečních funkcí:

NOVINKA fitness náramek M4 – revoluční měřič celodenních aktivit, jako jsou krokoměr, spálené kalorie, vzdálenost, srdeční tep, tělesný tlak a saturace krve. Tento chytrý náramek je kompatibilní s aplikací Fitpro.

Voděodolný fitness náramek QW18 s barevným displejem – designově vystylingovaný náramek, který pravidelně monitoruje srdeční frekvenci a krevní tlak, přesně analyzuje a zaznamenává údaje o měření a poskytuje historické údaje referenčních údajů. Oproti konkurenčním přístrojům se vyznačuje extrémně dlouhou pohotovostní dobou, která je v běžném režimu až 15 dní.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

EXTRA SERVICES - mezinárodní franchisová síť poskytovatelů stěhování, vyklízení, úklidů a řemesel