Bláto ani déšť nám jarňáky nezkazí

Jarní prázdniny, alias „jarňáky“ milují děti a nenávidí rodiče. Jde o jediné prázdniny, které nemají daný pevný termín napříč republikou, ale okresy jsou rozděleny termínově, v období od 3.2. až do 15.3. Jarní prázdniny dokonce rozdělují samotné hlavní město na dvě zóny.

Proč je tomu tak? Proč se děti v každém okrese rekreují jindy? Naši mocipáni zřejmě mysleli na to, že české hory nejsou nafukovací a pečlivě dbali o to, aby se na nich malí lyžaři vystřídali. Klouzavé prázdniny vyslyšely nářky rodičů, kteří by najednou nesehnali volné kapacity k ubytování. Přestože jsou prázdniny zvané „jarní“, odjakživa jsou spojeny s pořádnou lyžovačkou a týdnem na horách.

children-3167608_1920 (2)

Člověk míní a Pán Bůh mění. Provozovatelé zimních středisek se sice mohou přetrhnout, přírodní sníh a mrazivé počasí ale přičarovat neumí. Letošní zima holt není nejštědřejší. Booking termíny dostávají první šrámy na kráse s aktuální předpovědí počasí. Neroztají nám poslední zbytky prašanu pod nohama? A nezůstanou stát naše nové Rossignolky netečně v koutě? To ví jen Bůh.

Netruchlete předčasně. Kdo je připraven, není překvapen. Pokud máte dilema, zda peníze za pobyt na horách nepřijdou vniveč, mějte v záloze náhradní řešení, plné zábavy a legrace. Garantujeme, že nudit se nebudete!

girl-1972649_1920 (2)

Tipy na akce:

8.2.2020 - Zimní bitva v Army Parku Ořechov (1944) /Jižní Morava/ – legendární army show, kdy se představí několik stovek účinkujících v dobových uniformách a vojenská technika v čele s legendárním tankem T34.

8.2.2020 – Zabíjačka v Prazdroji /Západní Čechy/ - masopustní zvyk venkovské zabíjačky prasátka se spoustou dobrot v pivovaru Prazdroj Plzeň. Přijďte ochutnat, poškádlit slinné žlázy a zapít žízeň zlatavým mokem

8.2.2020 – Vepřofest v Napajedlích /Východní Morava/ - užijte si masopust s moravskou pohostinností a dejte si jitrnice, jitrnicový prejt, jelita, tlačenku, škvarky, škvarkovou pomazánku, sádlo, slaninu, ovar, játrovou paštiku, klobásy, polévku a mnoho dalšího od krojovaných tetiček z folkloru.

9.2.2020 – Čokoládový festival v Plzni /Západní Čechy/ - Čokoládový veletrh je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. Místo konání Olympia Plzeň.

10.2.2020 - Jarní prázdniny v Národním Hřebčíně Kladruby nad Labem /Pardubický kraj/. Přijďte se podívat na komentované prohlídky do nejznámějšího českého hřebčína.

10.2.2020 - Staré dobré časy, aneb krása první republiky /Královehradecký kraj/ – výstava v Muzeu Náchodska v Náchodě, jak se žilo za první republiky

11.2.2020 - Jarní prázdniny v iQlandii /Liberecký kraj/ - iQLANDIA a iQpark si pro tebe a tvou rodinu nachystali na jarní prázdniny program od rána do večera. Pro všechny dovolenkáře, co si užívají hor v okolí, i jednodenní návštěvníky, máme na jarní prázdniny připravený bohatý program.

12.2.2020 - Posedlí Dakarem v Metropolu /Jižní Čechy/- Neuvěřitelné příhody, nezveřejněná videa z kritických míst, informace ze zákulisí. Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, svérázný humor a záběry, ze kterých mrazí. Je tu jedinečná šance osobně se potkat s přímými účastníky nejnáročnějšího motoristického závodu bezprostředně po jejich návratu ze Saúdské Arábie. Místo konání: Metropol, České Budějovice

12.2.2020 - Diamantový důl, Muzeum lega Tábor /Jižní Čechy/ - zcela nová expozice lega extra pro jarní prázdniny

13.2.2020 - Holiday World 2020 - veletrh cestovního ruchu v Praze. V roce 2020 se koná 29. ročník, který proběhne nově v Letňanech. Na jednom jediném místě můžete procestovat téměř celý svět.

13.2.2020 - Jarní prázdniny a prohlídky na Letišti V. Havla Praha. Přijďte zhlédnout největší dopravní letadlo na světe Airbus A380 společnosti Emirates. Exkurze každý den po dobu prázdnin.

14.2.2020 - Výstava Kamélie v Květné zahradě v Kroměříži /Východní Morava/ - Kamélie 1920. 10. ročník výstavy kamélií v Květné zahradě Kroměříž. Otevřeno denně od 9 do 16 hodin.

14.2.2020 - Turistický víkend Brtnické ledopády 2020 /Severozápadní Čechy/Tradiční setkání turistů a přátel přírody v oblasti Šluknovského výběžku 60. ročník tradiční sportovní a turistické události v pohádkové krajině skal a ledopádů.

14.2.2020 – Valentýnská pusa na Lipně - Každý pár, co si dá před pokladnami Skiareálu Lipno pořádnou pusu, dostane jeden večerní skipas za 20 Kč.

ski-4571972_1920 (2)

S našimi tipy a extra časoměřičem Smart watch MY1 nebudete chtít, aby tyto nabité prázdniny skončily.

► Smart Watch MY1 jsou elegantní chytré hodinky s kulatým displejem. Hodinky mají slot na microSIM a microSD kartu a lze je připojit k mobilnímu telefonu přes bluetooth. Tyto hodinky vám ulehčí život při každodenních situacích. Již nemusíte lovit telefon v kapse, kabelce nebo batohu - zavoláte si přímo z hodinek! Díky podpoře SIM a bluetooth můžete hodinky používat jako samostatné zařízení, anebo je můžete propojit s vaším mobilním telefonem. Hodinky dále umožňují psaní a čtení SMS. Zobrazují zprávy a notifikace ze sociálních sítí a aplikací (Facebook, Messenger, WhatsApp apod.). Na hodinkách lze přehrávat hudbu a prohlížet obrázky. Navíc mají spoustu aplikací, které lze využít i bez mobilního telefonu. Například budík, stopky a kalendář. Všechny barvy hodinek máme skladem a odesíláme je do 24 hodin. Garantujeme vám plnou záruku po dobu 2 let

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

EXTRA SERVICES - mezinárodní franchisová síť poskytovatelů stěhování, vyklízení, úklidů a řemesel