(Ne-) spavci podle znamení zvěrokruhu

Skřivan nebo sova? Rozdílnost lidí v potřebě spánku a času ulehání do postele se velmi liší. O tom není třeba pochybovat. Podobnost mezi nočními a jitřními ptáky nebyla čistě náhodná. Skřivani jsou nejaktivnější ráno a sovám zase k činnostem vyhovuje večer. Nově se ale typologie spavců a nespavců rozšířila i na definici podle znamení horoskopu.

Patříte k lidem, kteří milují ranní probuzení co nejdříve, s šálkem dobré kávy? Nebo jste typ, který nenávidí zvuk budíku a vstávání je pro něj naprostý opruz? Astrologický kalendář s rozdělením do znamení podle horoskopu má jasno:

horoscope-96309_960_720

Berani by měli jít spát „se slepicemi“. Beran je přes den tak moc vytížení, že večer už padá na ústa a potřebuje dostatečně odpočívat. Do postele se ukládá už kolem 21 hodiny.

Býk je ranní ptáče. Největší vitalitu vykazují ráno, kdy mají energie na rozdávání. Čas ulehání do postele je ideální kolem 22 hodiny.

Blíženci mají zlozvyk ponocovat. Ten ale není optimální, protože toto znamení vstává ráno brzy. Často se tak stává, že jsou blíženci permanentně nedospalí. Patříte-li mezi ně, dbejte na to, abyste zalehli nejpozději do půlnoci.

Raci jsou typická ranní ptáčata. Není žádným překvapením, když se budí již po 5 hodině ranní. Lehce problematický je pro ně najít vhodný čas pro usínání. Mají totiž pocit, že ne všechno za uběhlý den stihli.

Lvi jsou typické sovy. Nechtějí a nemohou chodit brzy spát. Mají rádi společnost, zábavu, rádi se dívají dlouho do noci na televizi. Problémem je ranní vstávání. Budík je jejich úhlavní nepřítel.

Panna je variabilní. Klidně vstane brzy ráno, ale o to dřív půjde večer spát. A nebo bude v pohodě ponocovat a pak si ráno zase pospí. Panna je ve věci odpočinku pohodář. Jedinou její podmínkou je, aby měla dispozičně k odpočinku nejméně osm hodin.

Váhy jsou sovy, jak vyšité. Nesnáší ranní vstávání, zato večer bude komunikovat do pozdních hodin. Život s nimi je náročný, co se určitého režimového posunu týče. Váhu před půlnocí do postele nedostanete, zato ráno ji nebudete moct vzbudit.

Štír je obdobou váhy, ale v extra vydání. Milují tmu, noc a klid, který využívají k četbě, dívání na televizi, ale stejně tak i práci. Štír je nezmar a klidně bude ráno „bít hlavou o stůl“, ale dřív, než po půlnoci prostě neusne.

Střelec je rovněž noční pták. Noční hodiny jsou pro něj přirozené. Den totiž nemá dostatek hodin na to, aby stihli všechny činnosti, které si naplánovali. Jejich energičnost hraničí s hyperaktivními vrtochy, takže snahu o úpravu harmonogramu v mezích normy od nich rozhodně nečekejte.

Kozoroh patří mezi nejodpovědnější znamení. Miluje harmonogram a řád. Ráno vstávají brzy, večer chodí spát ve stejnou hodinu. A své konzervativní návyky nemění. Nejčastěji je jejich večerkou 22 hodina.

Vodnář je člověk přizpůsobivý. Má rád noční procházky a umí si užít veškeré zábavy, kterou noc nabízí. Stejně tak si ale umí vychutnat chvíle pohody a odpočinku a zalehnout do peřin, kdykoliv tělo projeví známky únavy.

Ryby jsou lenoši od narození. Postel je jejich přirozené prostředí a tráví v ní dlouhé hodiny. Spánek je jejich oblíbená aktivita a kdyby mohly, prospaly by celý život. Ideální čas odpočinku je od 22 hodiny.

zodiac-1647162_960_720

Typologii dle znamení je možné najít i mezi zdobnými doplňky:

Kožený náramek Znamení zvěrokruhu – esoterický náramek z pravé kůže na ruku, který je doplněn zářivým ornamentem, vyjadřující vaše astronomické znamení. Náramek, který o vás řekne vše, je hitem letošní sezóny.

Náramek Znamení zvěrokruhu ala Latina – starobylé ornamenty ozdobí nejen vaše ruce, ale působí naprosto magicky. Orientální zpracování v nenechá nikoho na pochybách, že má vaše okolí čest s oduševnělou osobností, plné síly, harmonie a rovnováhy.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

EXTRA SERVICES - mezinárodní franchisová síť poskytovatelů stěhování, vyklízení, úklidů a řemesel